Zimní pneumatiky


S nástupem zimy začíná motoristům tzv. čas přezouvání pneumatik. Chvíle, kdy se doporučuje pneumatiky přezout je v momentě, když se teplota začne průměrně nacházet pod 7°C.

Dlouhodobá měření ukazují, že teplota klesá pod tento bod od listopadu a drží se až do konce března dalšího roku. Pro dané silniční úseky je od roku 2008 zavedena povinnost výbavy zimních pneumatik na vozidle.

Při porušení hrozí ztráta 1 bodu a samozřejmě finanční postih v řádu i několika tisíc korun. Pneumatiky určené pro zimní období roku jsou známy pod značením M + S (pneumatiky pro bláto a sníh).

Zimní pneumatiky zvyšují bezpečnost silničního provozu

Jízda po zledovatělé vozovce jistě není nic dvakrát příjemného a míra brzdné dráhy je často tím rozhodujícím faktorem, který zabrání tragické události. Ten, kdo přezouvání pneumatik podceňuje, se zbytečně vystavuje nebezpečí nežádoucího smyku na silnici apod.

Z praxe je dokázáno, že při – 10°C na suché vozovce a sešlápnutou šedesátkou na plynu se u letních pneumatik prodlužuje brzdná dráha až okolo 7m.
S kvalitními zimními pneumatikami naopak jde brzdná dráha dolu. Za vyšších rychlostí se daný rozdíl dráhy letní a zimní pneu dále rapidně navyšuje.

Speciální měkká směs, ze které jsou vyrobeny, zvyšuje přilnavost nezávisle, jestli jste na sněhu, ledu nebo suché vozovce v mrazivých dnech daleko pod nulou.
Šetřit na zimních pneumatikách se rozhodně nevyplácí, protože jde především o vaši bezpečnost.

Jak vybrat zimní pneumatiky?

Rozhodně nic nezkazíte, když při výběru zimní pneumatiky se budete řídit informačními údaji ve vašem technickém průkazu. Dbejte také na to, že ta správná zimní pneu pro vás má mít vyšší číslo rychlostního indexu než konstrukční rychlost vašeho vozu.

Velmi důležitá a rozhodující vlastnost, na kterou je třeba hledět je hloubka dezénu (tzv. vzorek pneumatiky, který slouží k odvodu vody z podpneumatiky) hlavních drážek pneumatiky by měla být min. 4mm na všech kolech. Pro motorová vozidla nad 3,5 tuny se radši doporučuje 6 mm.

Po každých 4 letech věrného sloužení se zodpovědně doporučuje zimní pneumatiky vyměnit. Věříme, že odpověď na otázku jak vybrat zimní pneumatiky, je vám už podstatně jasnější.

Navštivte také

Doména www.car-brokers.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 20227 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.car-brokers.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář