Změny pro rok 2015

Povinné ručení pro rok 2015 a chystané změny

Povinné ručení tento rok opět zdraží a to několik procent až desítek procent. Růst cen je v důsledku ukončení povinných příspěvků vlastníků vozidel do takzvaného Garančního fondu. Nicméně, již delší dobu díky online kalkulačkám povinného ručení ceny a konkurenčnímu boji jednotlivých pojišťoven, ceny v této oblasti klesaly a díky této výhodné službě pro zákazníky, se dá výrazně ušetřit.

Pokud nastane škoda vinou nepojištěného vozidla bez povinného ručení, bude muset od tohoto roku škodu zaplatit pojišťovna. To je také hlavní důvod zdražení povinného ručení.
Nicméně povinné ručení je stále nezbytné pro provozování vozu po dopravních komunikacích. Pokud budu motorista provozovat vozidlo bez zákonného pojištění, hrozí mu pokuta až do výše padesáti tisíc korun a vyřazení vozidla z registru vozidel. A v případě nehody musí nepojištění viník uhradit celou škodu, kterou způsobil.

Výběr nejlepšího povinného ručení

Ceny zákonného pojištění se liší mezi pojišťovnami velmi výrazně. Dražší pojišťovny zpravidla odmítají být srovnány online kalkulačkami povinného ručení z důvodu vysokých cen, které nemohou konkurovat. Nicméně nejen cena hraje roli a zájemce o pojištění by měl vzít v úvahu i jiné parametry, jako limity pojistného plnění, asistenční služby a připojištění, které jednotlivé druhy pojistek obsahují.

Ve srovnávači povinného ručení naleznete nejen nejlevnější povinné ručení, ale také právě přehledné porovnání parametrů pojistky. Nicméně mezi zákazníky stále převládá důraz na cenu, ikdyž i toto se v průběhu času postupně mění.

Během několika kliknutí se tak dozvíte cenu, kterou by jste museli jinak složitě zjišťovat obcházením jednotlivých poboček. Každá jednotlivá pojišťovna je většinou nejlevnější pouze v určitém segmentu, například pro mladé řidiče nebo vozidla s výkonnými motory. Pojišťovny taká pravidelně svoje ceníky povinného ručení mění, někdy i víckrát za rok.

Jak změnit povinné ručení?

Nejlepší varianta pro změnu povinného ručení je v případě, kdy Vám pojišťovna cenu zvýší. Máte totiž měsíc na to, aby jste mohli pojišťovně poslat písemnou a podepsanou výpověď a svoji pojistku ukončit. Poté již jednodušše pomocí online srovnání povinného ručení najít levnější pojištění s lepšími parametry.
 

Navštivte také

Doména www.car-brokers.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 20227 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.car-brokers.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář