Letní pneumatiky

Přezouvání na letní pneu ze zákona povinnost ukládá na konec března. Tvrdší směs, ze které jsou letní gumy speciálně vyráběny, zajišťuje adekvátní přilnavost na suchém a mokrém povrchu při ročních teplotách +7 °C.

Řidiči, kteří kvůli pohodlnosti jezdí celý rok v zimním hávu, by měli brát v potaz to, že zimní pneumatiky se rychleji opotřebují a tedy ztrácejí svoji kvalitu. Zimní pneu má navíc v letních měsících mnohem horší jízdní vlastnosti a pro suché a mokré vozovky nemusí být ideálním řešením.

Proto přezutím zpět na letní pneumatiky můžete předejít ledajakým nepříjemnostem na cestách.

Vhodně vybraná letní pneumatika ušetří i palivo

Zásadním měřítkem pro bezpečnou jízdu jsou kvality pneumatiky. Všem řidičům se rozhodně vyplatí bedlivě čas od času sledovat výsledky testů letních gum.

Např. jeden z důležitých faktorů při výběru správné letní pneumatiky, je tzv. aquaplaning, což znamená, jak se kola zachovají po najetí do vyšší koncentrace vody na jednom místě, tedy vjetí do louže atd.

Každý řidič by měl mít na mysli, že pro odpovídající technický stav pneumatik a samotnou jízdu je dobré aspoň jednou za čtyři roky provést výměnu letních kol.
 

Navštivte také

Doména www.car-brokers.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 20227 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.car-brokers.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář